Posiadamy zespół redakcyjny złożony z historyków i filologów. Współpracujemy z uznanymi autorytetami w zakresie etnografii, folkloru oraz badaczami podań i bajek ludowych. Przygotowując się do spisania legendy prowadzimy szeroką kwerendę. Prowadzimy konsultacje lokalne, przeszukujemy zbiory biblioteczne, korzystamy z materiałów opracowanych przez Joannę Papuzińską, a zgromadzonych w ramach projektu Wolne Lektury realizowanego przez Fundację Nowoczesna Polska oraz bogatego w źródła i inspiracje Słownika Polskiej Bajki Ludowej pod redakcją Violetty Wróblewskiej powstałego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.
Oczywiście pamiętać należy, że znalezienie formalnych i „twardych” naukowych źródeł legendy jest problematyczne z racji jej narracyjnego charakteru. Bowiem, to co odróżnia legendę od baśni, to często jedynie symboliczne i ulotne akcenty historyczne, geograficzne lub kulturowe związane z jakimś wydarzeniem, miejscem lub postacią.
Legendy, podania ludowe i gawędy historyczne od zawsze stanowiły istotny element naszej kultury i tożsamości narodowej. Przekazywane od pokoleń w formie ustnej ulegały nieustannym przekształceniom. Bowiem każdy z opowiadaczy przedstawiał je trochę inaczej, często wzbogacając o dodatkowe wątki lub własne przemyślenia. Dlatego też nie istnieje jedna, kanoniczna i obowiązująca wersja danej legendy. NIe mówimy też o napisaniu, lecz o spisaniu legendy.
Od kilu lat legendy spisuje dla nas, nadając im przy tym własny, unikalny styl i charakter, wybitna pisarka, gawędziarka i historyk z pasją - Joanna Kiszkis. Oczywiście współpracujemy także z lokalnymi twórcami, wykorzystując ich wiedzą, umiejętności i zapał. Wszystko, celem osiągnięcia doskonałego efektu w postaci pięknej i porywającej opowieści, z której zadowolona będzie lokalna społeczność.
Czy nam się podoba, czy nie, żyjemy w czasach „kultury obrazkowej” i nic nie wskazuje na to, by w najbliższych dziesięcioleciach coś miało się zmienić. Przekształciła ona postać naszego języka, modelując i jego zastosowanie, i semantykę. Wpłynęła również na kształt informacji, treści w niej zawartych oraz obszarów znaczeń. Na nowo określiła oczekiwania odbiorcy i jego możliwości percepcji. Dlatego współpracujemy z utalentowanymi ilustratorami, którzy rozumieją potrzeby współczesnych młodych odbiorców i tworzą ilustracje atrakcyjne dla pokolenia „generacji alfa”. Jednocześnie zadbaliśmy, by w naszych książkach atrakcyjność formy ilustracyjnej nie spowodowała zbyt daleko idących uproszczeń i trywializacji treści. Czy nam się udało? Oceńcie Państwo sami.
Legendy, podania ludowe, czy gawędy historyczne najpiękniej brzmią opowiadane. A słuchanie legend to nie tylko miły sposób spędzania wolnego czasu. Opowieści poruszają zarówno nasze umysły, jak i serca; tworzą poczucie więzi ze społecznością lokalną i pomagają w budowaniu poczucia własnej wartości. Uczą nas szacunku i akceptacji względem historii, kultury i tradycji.
Dlatego nowym wydaniom naszych książek towarzyszą audiobooki, czyli wersje audio. Współpracujemy z najlepszymi aktorami dubbingowym i lektorami, którzy przygotowują wyjątkowe i profesjonalne wersje audio. W książkach umieszczamy kody QR Audio - wystarczy skierować na nie obiektyw smartfona i po prostu słuchać. Sprawdź jakie to proste!
Jako jedyne wydawnictwo w Polsce oferujemy usługę personalizowania książek. Nasi Klienci mogą dowolnie zagospodarować i modyfikować okładkę, opatrzyć książkę swoim słowem wstępnym ze zdjęciem i podpisem mówcy oraz opublikować na jej łamach prezentację gminy, miasta, powiatu.
Dzięki takiemu rozwiązaniu dysponują unikalnym, niepowtarzalnym upominkiem. Jednocześnie nie muszą kupować wielotysięcznego nakładu. Realizujemy zamówienia od 100 egz.
- Na pierwszych stronach książki umieścimy Państwa słowo wstępne wraz ze zdjęciem i podpisem mówcy
- Na okładce znajdzie się ilustracja legendy związanej z Państwa miejscowością lub powiatem
- Państwa herb/logo ulokujemy na I stronie okładki
- Na IV okładce zaprezentujemy Państwa Urząd oraz Gminę/Miasto/Powiat
Publikacja książkowa, pomimo licznych zalet, ma również pewne ograniczenia. Dlatego stworzyliśmy nowatorską koncepcję, chronioną prawem autorskim, w postaci Pocztówek dźwiękowych©. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest szerokie upowszechnienie legendy związanej z Państwa gminą, miastem i powiatem, za niewielkie pieniądze. Kartkę można wysłać lub wręczyć, a umieszczony na jej rewersie kod QR Audio przekształca ją w audiobook! Ten unikalny koncept łączy w sobie wiele zalet: wartościowe treści, atrakcyjny przekaz wizualny, nowoczesne rozwiązania bliskie dzieciom i młodzieży, niskie koszty jednostkowe.
Realizujemy nakłady już od 100 egz. Płatność obejmuje kompleksową usługę:
- napiszemy i zilustrujemy legendę
- w Państwa imieniu napiszemy wstęp do książki
- sami zredagujemy tekst informacji na IV okładkę o Państwa Gminie/Mieście/Powiecie
- wszystko opracujemy graficznie i technicznie
- dokonamy nagrania wersji audio
- opracujemy Pocztówkę dźwiękową ©
- wydrukujemy spersonalizowany nakład
- gotowe egzemplarze książek i pocztówek dostarczymy pod wskazany adres.
Ze względu na charakter inicjatywy wydawniczej, współpracujące z nami samorządy, często finansują przedsięwzięcie z funduszu alkoholowego (więcej info tutaj) oraz/lub środków na rehabilitację osób niepełnosprawnych (więcej info tutaj).
Bogato ilustrowana antologia legend posiada bezsprzecznie istotny potencjał w zapobieganiu powstawania problemów alkoholowych i uzależnień wśród dzieci i młodzieży, bowiem jest dla młodego czytelnika źródłem rezyliencji, czyli kluczowych czynników (zasobów) intrapsychicznych i interpersonalnych chroniących przed uzależnieniami.Legendy posiadają niebagatelny walor edukacyjny nastawiony na rozwój umiejętności społecznych i poznawczych, będący czynnikiem ochronnym, który może kompensować niedostatki lub nieprawidłowości życia rodzinnego w życia dziecka.
Powyższe pozwala na finansowanie zakupu książek z gminnego funduszu alkoholowego i małpkowego.
Zapoznaj sie z załączoną interpretacją.
Dowiedz się więcej
Lokalne legendy w formie audio są istotnym elementem w procesie likwidacji barier w dostępie do kultury i edukacji dla osób z dysfunkcjami czytania, w tym z niepełnosprawnościami wzroku, motoryki czy zaburzeniami uwagi. Powyższe jednoznacznie przeciwdziała wykluczeniu społecznemu niepełnosprawnych oraz osób z deficytami poznawczymi oraz innymi dysfunkcjami.
Dzięki kodom QR Audio, uczniowie oraz dorośli miłośnicy literatury i kultury, mogą słuchać lokalnych legend czytanych przez doskonałych lektorów. I nie potrzeba do tego odrębnych urządzeń, ani dodatkowych aplikacji - wystarczy obiektyw telefonu skierować na kod QR i słuchać!
Powyższe pozwala na finansowanie legend audio z lokalnych funduszy socjalnych oraz środków przeznaczonych na rehabilitację osób niepełnosprawnych.
Dowiedz się więcej